Kwiat paproci. Komiks-baśń filozoficzna

31.12.2020 18:00

Zapraszamy na prezentację projektu z udziałem autorów komiksu:
Martą Filipiak i Łukaszem Owczarzakiem.


"Kwiat paproci. Komiks - baśń filozoficzna" jest to pierwsza z historii obrazkowych poświęconych przedstawieniu i popularyzacji najważniejszych wątków polskiej tradycji baśniowej, legendowej, mitycznej.

Komiks jest wersją papierową realizowanego serialu pod wspólnym tytułem "Klechdy domowe"

Jest to "odcinek pilotażowy", który jest częścią długodystansowego projektu pełnometrażowego albumu, który będzie adaptacją 13 polskich podań i baśni na nowo napisanych przez prof. Zbigniewa Mikołejkę i narysowanych przez Martę Filipiak.

Natomiast sama opowieść to baśń dla dzieci i młodzieży - o chłopcu, który, zasłuchany w opowieść starej wiedzmy, postanawia, wbrew ostrzeżeniom matki, wyruszyć na poszukiwanie czarodziejskiego kwiatu paproci. Tajemnica, pożądanie, magia i groza, wściekłość na siły zła, które bohatera wystawiły na skrajnie trudną próbę, inicjacji w drogę przez życie z jego dramatami i kłopotami, w aurze strachu, podejmowania przez dziecko wyzwania ponad siły, uwikłania się̨ w sytuację je przerastającą, samotność w oddzieleniu od domu, uwikłanie dziecka w swego rodzaju magiczny horror.

To wszystko już wkrótce do analizowania, czytania i oglądania w wersji papierowej.Więcej informacji o wydarzeniu na naszym Facebooku:

→ Klik!